Konteynerin avantajları nelerdir?

 

HIZ - Üretimi kolay, montajı kolay, taşınması kolay. İhtiyacınızı normal bir inşaa sürecinden %50'den daha kısa bir sürede giderebilirsiniz. Üstelik yapınızın yapım sürecindeki onlarca kalem masraflardan (mimarlık, kum, çimento, demir, inşaa süreci, sıva, kapı ve camlar, işçilik masrfaları, dekorasyon malzeme masrafları), sıkıcı inşaat süreci çilesinden korunmuş olursunuz.

KALİTE - Bir konteyner yapının ömrü, tamiratı ve sağlığı ile kaliteyi yakalayabilirsiniz.

KONFOR - Size bir yapının sunabileceği, ferahlık, rahatlık, sağlık gibi bir çok detayda aynı ve daha fazla kaliteyi sunmaktadır. Ayrıca dilediğinizde yapınızı kolayca isteğinize göre kısa sürede tekrar şekillendirebilirsiniz.

TASARRUF - Konteyner bir yapının, betonarme yapıya göre hem proje, hem inşaa süreci, hem masraf, hem de harfiyat atıklarına göre çok fazla avantajları bulunmaktadır. Örneğin 50 m2 alanda 1+1 konteyner yapı ve 50 m2 1+1 betonarme yapıyı kıyaslayacak olursak;

• Konteyner yapıda proje zamanı 1-3 gün sürerken, betonarme yapıda bu süreç 1-2 hafta sürmekte.

• Konteyner yapıda yapım süreci (Boya, dekorasyon, banyo ve mutfak mobilyası, yerine montaj dahil) 1-2 hafta sürerken, betonarme yapıda bu süreç en az ortalama 1,5-2 ay arası sürmekte.

• Konteyner yapıda tüm maliyet 25 Bin TL* (yerine montaj, banyo ve mutfak mobilyası, boya, dekorasyon dahil) civarında tutarken, betonarme yapıda bu fiyat 60 Bin ila 80 Bin TL'leri bulmaktadır.

• Konteyner yapıda harfiyat atıkları neredeyse hiç çıkmazken, betonarme yapıda oturma düşüğü, harfiyattan çıkan atıklar, yapım sürecinde çevreye verdiği rahatsızlıklardan dolayı ciddi masraf, çevresel sorunlar ve yasal işlemler gerektirir.

Taşıma - Betonarme bir yapıya sahipseniz bulunduğunuz yerden taşınmanız gerektiği durumda yapabileceğiniz tek şey arsanızıla birlikte binanızı da satmak, hatta arsayı almak isteyen kişi yada firma o yapı yerine başka bir yapı yapmak istediğinde arsanız dışında yapınıza değer bile biçmeyebilir, oysa Konteyner yapıda dilerseniz kolayca yerinden sökülüp gideceğiniz yere taşıyabilirsiniz. Böylece evinizden ve alışkanlıklarınızdan kopmamış olursunuz, daha da güzeli tekrar bir inşaat süreciyle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

 

ÇEVRECİ - Konteynerler çevrecilik açısından oldukça avantajlıdır. Hazır bir yeşillik üzerine çevreyi bozmadan yerleştirebilirsiniz, böylece etrafı tekrar yeşillendirmek zorunda kalmazsınız. İnşaa sürecinde çok az rahatsızlık verir, harfiyat atıkları, günlerce süren inşaat sırasındaki gürültüler, tozlar, çevreye düşme riski olan bina yapı malzemeleri gibi rahatsız edici bir çok unsurdan kurtulmuş olursunuz. Kolayca geri dönüştürülme imkanız ile atık malzemele riskinden kurtulursunuz.

 

ESNEKLİK - Taşınabilir, yer değiştirebilen, konteyner yapılar sürekli yer değiştiren kişiler (memur vs.) şantiye alanları, geçici iş alanları, fuar, sergi organizasyonları gibi çokça alanda geçici veya kalıcı yapı seçeneği oluşturur. Yeni bir inşaat projenizde geçici bir şantiye ofisi, işçi kulübesi, depo vs. olarak kullanabilirsiniz, geçici bir sergide mağaza, sağlık evi vs. kullanabilirsiniz. Bu kullanım alanları hayallerinize uygun olarak onlarca alanda geliştirilebilir.

 

SEÇİM - İhtiyaçlarınıza özel benzersiz tasarımları, ihtiyaçlarınıza uygun yapı iç dizaynınızı dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.

 

FİNANSMAN - Bir Konteyner yapıya sahipseniz kârda sayılabilirsiniz.

• Mobil ofis olarak kullanbilirsiniz. Böylece işyeriniz sizinle dilediğiniz yere gelebilir.

• Satma imkanı. İhtiyacınız kalmadığınızda sadece konteynerinizi satarak hem yaptığınız masrafı telafi edebilir hem de arsanız size kalır ya da yeni bir yapı yapmak istediğinizde eski yapınızı yıkmak zorunda kalmazsınız.

• Kiralama imkanı. Konteyneriniz yaşam ve ofis ihtiyacınızı gidermenin dışında size bir gelir kapısıda oluşturabilir. Örneğin başkaları "emlak kralı" olup bu emlakları kiralayarak ciddi rakamlarda paralar kazanmakta, siz de kendi konteyner krallığınızı kurarak konteyner yada konteynerlerizi uygun fiyata kiralayarak hem harcadığınız paraları telafi edebilir hem de iyi bir gelir kapısı oluşturabilirsiniz.